4.0.30319.42000

Miroslav Barhoň

Miroslav Barhoň

Během minulého roku se mi podařilo plíživě přibrat několik kilo navíc. V létě jsem zjistil, že nezapnu společenské kalhoty, takže jsem si musel na kamarádovu svatbu pořídit nové, trička mi začala být těsná a hůř se mi ohýbalo. Všechno to pořád nějak šlo, až do zimy. Poslední impuls, že se sebou musím opravdu něco udělat, přišel, když jsem si prohlížel fotografie z léta od vody a následně jsme se chystali s manželkou na ples a já málem nezapnul ani v létě nově zakoupené kalhoty. Tehdy už jsem vážil při výšce 176 cm přes 90 kg.


Nejprve jsem se snažil zhubnout sám. Drobný úspěch se sice dostavil, ale stále nic moc. Nevěděl jsem, jak správně cvičit, ani jak správně jíst. Při prohledávání internetu jsem objevil váš hubnoucí kurz v Pevan gymu. Přemluvil jsem kamaráda a společně jsme se přihlásili.

 

Na první hmotnostní kontrole ve fitness centru jsem vážil 88 kg, vyšlo mi, že moje postava je obézní a mám navíc 20 kg tělesného tuku.

 

Začal jsem dodržovat doporučený jídelníček. Téměř jsem přestal pít pivo a vypustil dříve tolik oblíbené knedlíky. Přitom jsem vůbec nepociťoval hlad. Pravidelnost, menší dávky jídla a spousty zeleniny se ukázaly jako správná cesta. První cvičení na kruhovém tréninku byla opravdu hodně náročná, ale během týdnů jsem se začal na hodiny ve fitcentru těšit. Další motivací byla průběžná měření, kdy jsem viděl, jak ubývá tělesný tuk a mění se na svalovou hmotu.

 

Po 3 měsících na konci kurzu jsem vážil 78 kg. Zhubl jsem 10 kg a z toho 8 kg tělesného tuku. Tento výsledek mě velmi příjemně překvapil a hlavně potěšil.

 

Nyní zhruba po dvou měsících od ukončení hubnoucího kurzu se stále snažím dodržovat jídelníček, i když už ne tak přísně, a stále jezdím cvičit, protože mě to začalo opravdu bavit. Zatím si svoji váhu udržuji, tak doufám, že to tak zůstane.

Zpět na seznam referencí...